עמוד הבית / Uncategorized / שואב אבק מרכזי מול שואב מסורתי

שואב אבק מרכזי מול שואב מסורתי

התקנת שואב אבק מרכזי טומנת בחובה יתרונות רבים על פני שימוש בשואבי אבק מסורתיים. בכתבה זו נדגים חלק מהם כמו גם ננפץ כמה מיתוסים שקשורים לשאיבה מרכזית. ניקיון ואיכות אוויר: יחידת השאיבה המרכזית חזקה הרבה יותר מכל שואב אבק ידני, לעיתים עד פי חמישה. עובדה זו מבטיחה לא רק בית או משרד נקיים יותר, אלא גם משפרת משמעותית את איכות האוויר שאנחנו נושמים. למרות שבשנים האחרונות התווספו לשואבים הידניים מיני פילטרים ורכיבים מיוחדים לשיפור איכות האוויר, כמות האבק והאלרגנים שאנחנו שואפים בכל נשימה קטנה הרבה יותר בבתים ומשרדים בהם משתמשים בשאיבה מרכזית מאשר באלו המשתמשים בשואב הידני הוותיק. יתרון זה גדל משמעותית בבתים בהם גרות חיות מחמד, אנשים עם בעיות אלרגיה או אסטמה.

ניידות: על פניו, נראה כאילו שואב אבק ידני מאפשר ניידות גבוהה הרבה יותר מאשר התקנת מערכת שאיבה מרכזית, אולם, ההיפך הוא הנכון. שימוש בשואב אבק ידני דורש לגרור אותו מחדר לחדר, במעלה ובמורד מדרגות ולעיתים אף להרים אותו באוויר כדי להגיע למקומות מסוימים. מעבר לכך, יש צורך למצוא שקע חשמלי פנוי שיהיה מספיק קרוב למקום שאותו אנו מעוניינים לנקות, וההזזה מתמדת של הכבל החשמלי בעת השאיבה עצמה יכולה להיות מאוד מתסכלת.

התוצאה היא שבבתים ומשרדים בהם משתמשים בשואבי אבק ידניים, מנקים בדרך כלל רק את האזורים העיקריים ולא חושבים בכלל “לסחוב” את השואב עד המחסן או החנייה. שואב אבק מרכזי לעומת זאת, מציע מעבר חסר מאמץ מחדר לחדר או מקומה לקומה, ניידות גבוהה מאוד בכל רחבי האזור אותו אנו רוצים לנקות ונוחות עבודה שאין לה תחרות. לכן, במקומות בהם משתמשים במערכת שאיבה מרכזית אזורים שוליים יחסית הם נקיים ונטולי אבק.

עלות ותועלת: אחד המיתוסים הרווחים ביותר הוא ששימוש בשואב אבק מרכזי הוא יקר יותר מניקוי בעזרת שואב אבק מסורתי, אך אין דבר רחוק יותר מהמציאות. מאחר ואורך החיים של מערכת שאיבה מרכזית גדול בערך פי עשרה מזה של שואבי אבק ידניים די בחישוב פשוט כדי להבין שהתקנת מערכת כזו היא למעשה זולה יותר. התקנה של שואב מרכזי מעלה את ערך הנכס ונותנת אווירה של יוקרה, עובדה שיכולה לתרגם את עצמה לרווח שיהיה גדול מעלות ההתקנה.

כוח השאיבה החזק מאפשר להקטין את הבלאי של פריטים בבית כמו שטיחים, וילונות וכורסאות וכך לחסוך לא מעט כסף בטווח הארוך. והכי חשוב, שואב אבק מרכזי משתמש בסופו של דבר בפחות חשמל משואב אבק רגיל מה שמשפיע, ללא ספק, על העלויות השוטפות של תחזוקת הבית או המשרד.

נגישות