עמוד הבית / Uncategorized / שאלות ותשובות

שאלות ותשובות

התקנת שואב אבק מרכזי מעלה לא מעט שאלות ודורשת קבלה של מספר החלטות חשובות.
במאמר זה ריכזנו מידע שיסייע לכם לקבל את ההחלטות האופטימאליות עבורכם.

ניתן להתקין מערכת שאיבה מרכזית כמעט בכל מבנה: הן במבנים חדשים והן במבנים קיימים.

אין תשובה אחת ויחידה. ההתקנה מושפעת מגורמים רבים כמו מיקום יחידת השאיבה המרכזית, גודל המבנה, מספר הקומות, מספר השקעים הרצויים ועוד. רק לאחר שתתכננו את מבנה המערכת יחד עם איש מקצוע מנוסה, תוכלו לקבל תמונת מצב כמו גם הערכת זמן מדוייקת של תהליך ההתקנה. לרוב, התקנת שואב אבק מרכזי הוא תהליך קצר יחסית שלא אמור להפריע משמעותית לשיגרת היום יום שלכם.

יש למקם את השקעים של שואב אבק מרכזי על קירות פנימיים, במסדרונות וקרוב כמה שיותר לדלתות (אך לא מאחוריהן). אם אתם גרים בבית בן שתי קומות או יותר, מומלץ למקם שקעים בתחתית של כל גרם מדרגות שנמצא בתוך הבית. חשוב מאוד להתחשב במיקומים אפשריים של רהיטים כך שלא ייווצר מצב שבו קניה של רהיט חדש או הזזה של רהיט קיים תחבל בנוחות השימוש במערכת השאיבה. מעבר לכך, לפני בחירת מיקומי השקעים יש לאתר חוטי חשמל שכבר קיימים בקירות הבית כדי שלא תהיה התנגשות בינם לבין הצנרת של מערכת השאיבה.

אורך הצינורות הדרוש לכם מושפע, כמובן, מהגודל ומהמבנה הארכיטקטוני של הדירה, הבית או המשרד בו מותקן שואב אבק מרכזי. הדבר הכדאי ביותר הוא פשוט למדוד את המרחק בין כל שקע למקום הרחוק ביותר שאותו תידרשו לנקות וכך להבטיח שאחרי ההתקנה תוכלו להגיע לכל פינה. הראשים בהם יש להשתמש תלויים בסוגי המשטחים והחללים שברצונכם לנקות באמצעות השואב: שטיחים, רצפות, פרקט, רהיטים, קירות, וילונות. מערכות שאיבה מרכזיות כוללות ראשים ייעודיים לסוגי משטחים שונים ולסוגי טקסטיל מגוונים – רצוי מאוד לקרוא היטב את המדריך למשתמש כדי לנצל באופן אופטימאלי את יכולות המערכת המתקדמת הזו.

ניתן להתקין את היחידה המרכזית בכל חדר צדדי כמו: חנייה, מרתף, עליית גג או חדר שירות. ישנם סוגים מסויימים של שואב אבק מרכזי שדורשים איוורור ולכן ניתן להתקין את היחידה המרכזית שלהם רק במקומות מאווררים או להוסיף צינור ייחודי שיאפשר פליטה מהירה של חום. כמו כן, כאשר קובעים את מיקום יחידת השאיבה המרכזית חשוב לוודא שצינורות שיותקנו בקירות הבית ויובילו מיחידת השאיבה המרכזית לשקעים יהיו קצרים וישרים עד כמה שניתן כדי לשמר את כוח השאיבה. וזאת מאחר שככל שהצינורות יותר ארוכים ומפותלים, עלולים לאבד מעוצמת השאיבה.

נכון להיום, היות והתקנה של שואב אבק מרכזי דורשת שינויים רק בחלקים הפנימיים של המבנה, לא נדרשים אישורים או היתרים מיוחדים להתקנתו. לעומת זאת, עבור שואבי אבק רובוטיים לא נדרש רישיון מוקדם להחזקה ביתית של המוצר.

נגישות